Whatsapp İle İletişime Geç
TUR BİLGİLERİ
Çıkışlı
BÜYÜK İTALYA TURU (7 GECE)
20 Kasım 2020
27 Kasım 2020
498.75 €
399 €
Tur Arama
Farklı İllerden Turlar
Turumuza Katılabileceğiniz Diğer Şehirler
FARKLI TARİH SEÇENEKLERİ
20 Kasım 2020 - 27 Kasım 2020 Oda & Kahvaltı
399 €

BÜYÜK İTALYA TURU

 

ROMA (2) - FLORANSA (2) - MİLANO (1) – VERONA (1) - VENEDİK (1)

 

7 GECE 8 GÜNDÜZ

 

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

 

Verona - Garda Gölü Turu Dahil !!!

 

KREDİ KARTLARINA 3 - 6 TAKSİT İMKANI

 • 1. Gün 20 Kasım Cuma
  İSTANBUL - ROMA

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:00’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 10:50’de Roma’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:40’ta Roma’ya varış. Varışımıza takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda; Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Roma’daki otelimizde.

   


  >>> Dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan Yemekli Roma Gece Turu'na katılıyoruz. Yemeğimizi alacağımız restoranda Antik Roma dönemine ait kostümler ve İtalyan şarkıları eşliğinde akşamın tadını çıkardıktan sonra Roma’yı bir de ışıklandırılmış haliyle görüp, en keyifli meydanlarında zaman geçirme fırsatı yakalayacağız ve Roma'da bir gecenin tadını çıkaracağız. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Akşam Yemeği (Müzik Eşliğinde) + Rehberlik 

   

  Ekstra Yemekli Roma Gece Turu (kişi başı) : 50 Eur

 • 2. Gün 21 Kasım Cumartesi
  ROMA

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei Turu’na katılabilir. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli Şehir Turumuza başlıyruz. Şehir turumuzda; Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama Roma’daki otelimizde.

   

  Napoli & Pompei  Ekstra Turu (kişi başı) : 60 €   

 • 3. Gün 22 Kasım Pazar
  ROMA - FLORANSA

  Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto Turu’na katılabilir. (Not : ekstra tura katılmayan misafirlerimize yoldaki dinlenme tesisinde serbest zaman vereceğiz.) İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben panoramik Floransa Şehir Turumuza başlıyoruz. Turumuzda; Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize geçiyoruz. Konaklama Floransa’daki otelimizde.

   

  Orvieto Ekstra Turu (kişi başı) : 25 €

 • 4. Gün 23 Kasım Pazartesi
  FLORANSA

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana Turun’a katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Floransa’daki otelimizde. 


  Toscano (Pisa & San Gimignano & Siena) Turu  (kişi başı) : 90 €

 • 5. Gün 24 Kasım Salı
  FLORANSA – (BOLOGNA) - MİLANO

  Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, yol güzergâhı üzerinde bulunan ekstra olarak düzenleyeceğimiz Bologna Turun’a katılabilir. (Not : ekstra turumuza katılmayan misafirlerimiz için yol üzerindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bologna şehir turumuzda; Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Milano’ya hareket ediyoruz. Milano’ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu Turumuzda; tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman ve rehberimizin belirteceği saatte buluşup, otelimize geçiyoruz. Konaklama Milano’daki otelimizde.

   

  Ekstra Bologna Turu (kişi başı) : 25 € 

 • 6. Gün 25 Kasım Çarşamba
  MİLANO - VERONA

  Sabah kahvaltısının ardından Verona - Garda Gölü Turu’muz için Verona’ya doğru hareket ediyoruz. Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Julietin Evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Verona turumuzun ardından Kuzey İtalya’nın en güzel göllerinden birisi olan Garda Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Serbest zaman ve rehberimizin belirteceği saatte buluşup, Verona’daki otelimize geçiyoruz. Konaklama Verona’daki otelimizde.

 • 7. Gün 26 Kasım Perşembe
  VERONA - VENEDİK

  Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik’e varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda; ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol Turu’muza katılabilirsiniz. Gezilerimizin ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama Venedik’teki otelimizde. 

   

  Ekstra Gondol Turu (kişi başı) : 15 € 

 • 8. Gün 27 Kasım Cuma
  VENEDİK - İSTANBUL

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak, havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Hava Yollarının saat 14:15 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 17:40’ta İstanbul Atatürk Havaalanı’na varıyoruz. Başka bir MAXİGEZİ organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz...

   

   

  NOT:  Uçak saatleri ile gidiş-dönüş havaalanları dönemsel olarak ve sezon geçişlerinde değişiklik arz edebilir.

   

  (*****Ekstra tur toplam olan 265 Euro yerine, bu turları toplu olarak paket halinde ofisimizden sadece 240 Euro ödeyerek satın alabilirsiniz !!!)
   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İstanbul - Roma / Venedik - İstanbul Ekonomik sınıf Uçak Bileti

 

- Havalimanı Vergileri

 

- 3* veya 4* otellerde 7 gece oda + kahvaltı dahil konaklama

 

- Sabah Kahvaltısı (6)

 

- Havaalanı-otel-Havaalanı transferleri

 

- Tüm şehirlerarası transferler

 

- Panoramik Şehir Turları (Roma, Floransa, Milano, Verona, Venedik) 

 

- Verona-Garda Gölü Turu  (Genelde ekstra olarak düzenlenen bu turumuz sizlere özel olarak ücrete dahil edilmiştir.)

 

- Tüm Şehir Giriş Vergileri ve otobüs check point vergileri  

 

- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- 1. gün Sabah Kahvaltısı

 

- Öğle Yemekleri (8)

 

- Akşam Yemekleri (8)

 

- ANKARA – IZMIR –ANTALYA – ADANA- GAZİPAŞA ALANYA BAĞLANTI ÜCRETİ : 65 EUR 
 
  DİĞER TÜRKİYE BAĞLANTI : 115 EUR

 

- Yurtiçi Havaalanı Transferleri 

 

- Shengen Vize Ücreti (120 eur) (Yeşil Pasaporta vize uygulaması yoktur)

 

- Seyahat Sağlık Sigortası (15 eur) (60 yaş üzeri misafirlerden 15 eur ekstra sigorta farkı alınacaktır.)

 

- Yurt Dışı Çıkış Harç Bedeli (15 TL)

 

- Programda Belirtilmeyen tüm Geziler, Vapur transferi, turlar, eğlenceler ve diğer hizmetler

 

- Vapuretti (Gidiş - Dönüş kişi başı 14 eur / İtalya’da zorunlu olarak rehbere ödenir)

 

- Otel konaklama vergileri (kişi başı otellere göre 2 eur – 7 eur arası değişmektedir)

 

- Tüm Şahsi ve ekstra Harcamalar 

 

- Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar 

 

- Müze, Saray ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

 

- Yemeklerde alınan içecekler

 

- Şoför ve Rehber Bahşişleri (İsteğe Bağlı)

Önemli Notlar;

BILGILENDIRME

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 

- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 

- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
 

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 

- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
 

- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 

- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye'de ki mercilerden alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 10 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Maxi gezi tarafından bildirilecektir.
 

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce acenta tarafından bildirilecektir.
 

-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 5 gün önce Maxigezi tarafından bilgi verilecektir
 

- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acenta sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 

-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan acenta sorumlu tutulamaz.
 

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Maxigezi tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 

-Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 

- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 

- Tura katılım için acenta tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Maxigezi sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 

- Maxigezi, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Maxigezi, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 

-Turlarımızda Kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

 

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Fiyat Türü Peşin
Single 748.75 €
599 €
Double 498.75 €
399 €
Triple 0.00 €
0 €
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 373.75€
299 €
7-12 Yaş 498.75 €
399 €

Yorum yazılmamıştır.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.